Saç Dökülmelerine Karşı Yapılabilecek Doğal Maskeler

  • 15 Mart 2015
  • 1.858 kez görüntülendi.
Reklamlar
Saç Dökülmelerine Karşı Yapılabilecek Doğal Maskeler

Herkesin en büyük sorunu haline gelen saç dökülmelerine karşı bazen ne yapacağımızı bilemeyiz. Bu nedenle de kesim çözümler arayanların öncelik tanıdığı kuşkusuz ki artık doğal yöntemler sayesinde bu saç dökülmelerine kesim çözümler aranılmaktadır. Ayrıca sizlerin dış görünümüne ve güzellik konusunda en büyük yardımcınız saçlar olacağından dolayı yapılacak saç bakımlarına da büyük özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer sizler de sık sık bu sorunlar ile karşılaşıyorsanız pratik ve kolayca bir çok saç bakımları sayesinde buna bir son verebilirsiniz. Çünkü hemen hemen herkesin evlerinde bulunabilecek malzemeler ile en doğru ve en ideal doğal karışımları elde edebileceksiniz. Ayrıca saçlar da oluşan dökülmelere çözümler sunacağı gibi saçların saha parlak ve doğal güzelliği de yansıtmasına yardımcı olacaktır. Bunlar haricinde ise saçlar da meydana gelen kepeklere de günümüz de tek çözüm olarak ısırgan otu tavsiye edilmektedir.
Saç dökülmelerine karşı yapılabilecek doğal maskelerSaç Dökülmelerine karşı yapacağınız lavanta maskesi : 
5 Gram lavanta
750 ml su
Belirlenen miktarda suyu çaydanlık veya cezvede kaynamaya bırakın. Su kaynamaya başlayınca içerisine lavantayı dahil edin. Bir kaç dakika yani beş dakika yeterli olacağı için ateşten alın ve adeta çay demler gibi lavantayı demlenmesi için bekletin. Demlenen maskeyi kullanmadan önce saçlarınızı yıkayın. Temiz saçlarınıza ılıtılan lavantalı maskeyi sürün ve yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde bekletin. Sadece durulamak amacı ile bol su ile durulayın.
Saç Dökülmesine Karşı Diğer Maske İçin : 
1 Adet kuru soğan
2 Tatlı kaşığı hint yağı
2 Tatlı kaşığı çörek otu yağı
1 Çay kaşığı çam terebentin
İlk önce kuru soğanı geniş bir kaseye rendeleyin. Rendelenmiş kuru soğanın içine hint yağını, çörek otu yağını, terebentini ilave ederek güzelce karıştırın ve maskeyi hazırlayın. Sadece haftada bir gün olacak şekilde hazırlanan bu maskeyi saçlarınızın dip kısımlarına sürün. Saçınızın üzerini streç film ile sıkıca kapayın. Yaklaşık yarım saat maskeyi saçınız da bekletin. Durulama ve yıkama esnasından çok ılık olacak şekilde su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ